AC 2018


Vize Albánské výzvy pro rok 2018

„V Curraji bude přes léto dobrodružná prázdninová komunita, která ráda uvítá všechny mladé z celého světa.“

  • Albánská výzva bude trvat 4 týdny a přijet jako účastník bude možné na 1-4 týdny. Začínáme v sobotu 14.7. končíme v sobotu 11.8.2018. Odjíždí se v pátek, návraty jsou v neděli.
  • Kapacita 100 účastníků + turisté (bez omezení).
  • Věk účastníků 18-30 let, ostatní mohou do Curraje přijet jako turisté.
  • Pro zájemce o poznání tohoto zapomenutého regionu s Challengerem organizujeme Albanian Challenge – All inclusive, která zahrnuje dopravu, každodenní ubytování v domech u Albánců a zajištění programu. Akce není věkově omezena a proběhne od 30.6.-8.7.2018.
  • 3.turnus bude pravděpodobně expediční a tedy dobrodružnější než ostatní.

Albánská výzva se nesnaží být spasitelský projekt. Jejím cílem je najít kompromis mezi aktivně stráveným časem uprostřed divočiny bez vymožeností dnešního světa a pomocí v rozvoji místní komunity.

Albánie je jedna z nejchudších zemí Evropy, ale stále je to Evropa. Nikdo tu neumírá hlady a každý tu má mobil. V Curraj i Epërm není mobilní signál, elektřina, vodovod, wifi, kanalizace, tříděný odpad a ani se sem nedá dojet motorovým vozidlem. Nejbližší obchod je vzdálen asi 10 hodin cesty, stejně jako nemocnice a škola. Nicméně na rozdíl od naší země se tu volně potulují koně, ovce, kozy, roste šafrán a můžete prozkoumávat a objevovat místa, kde jste jedni z prvních cizinců v historii.

Cílem Albánské výzvy kromě zážitků dobrovolníků a turistů je ukázat Albánii jako zemi, kde je neuvěřitelně krásná a nezničená příroda, lidé dosud nezdegenerovaní západním materialismem, kterým více záleží na přátelských vztazích než na autě, a zemi, kde najdete svobodu aniž byste museli na druhý konec světa.

Albanian Challenge, z. s. není podporována z žádných dotací, grantů ani podobných projektů čerpajících finance z rozpočtů EU, ČR nebo Albánie. Chceme si udržet nezávislost na veřejném financování a tím být nezávislý projekt. Veškeré finance, které máme k dispozici, jsou od účastníků Albánské výzvy nebo od lidí, kteří se nás rozhodli dobrovolně podpořit.