AC 2018


Vize Albánské výzvy pro rok 2018

„V Curraji bude přes léto dobrodružná prázdninová komunita, která ráda uvítá všechny mladé z celého světa.“

  • Albánská výzva bude trvat 5 týdnů a přijet jako účastník bude možné na 1-5 týdnů. Začínáme v sobotu 14.7. končíme v sobotu 18.8.2018. Odjíždí se v pátek, návraty jsou v neděli.
  • Kapacita 120 účastníků + turisté (bez omezení).
  • Věk účastníků 18-30 let, ostatní mohou do Curraje přijet jako turisté.
  • Pro zájemce o poznání tohoto zapomenutého regionu s Challengerem organizujeme Albanian Challenge – All inclusive, která zahrnuje dopravu, každodenní ubytování v domech u Albánců a zajištění programu. Akce není věkově omezena a proběhne od 30.6.-8.7.2018.
  • 3.turnus bude expediční a tedy dobrodružnější než ostatní.
  • 3.turnus je aktuálně plný, lze se již hlásit pouze na 1.,2.,4. nebo 5., popř. kombinaci těchto turnusů!!!

Albánská výzva se nesnaží být spasitelský projekt. Jejím cílem je najít kompromis mezi aktivně stráveným časem uprostřed divočiny bez vymožeností dnešního světa a pomocí v rozvoji místní komunity.

Albánie je jedna z nejchudších zemí Evropy, ale stále je to Evropa. Nikdo tu neumírá hlady a každý tu má mobil. V Curraj i Epërm není mobilní signál, elektřina, vodovod, wifi, kanalizace, tříděný odpad a ani se sem nedá dojet motorovým vozidlem. Nejbližší obchod je vzdálen asi 10 hodin cesty, stejně jako nemocnice a škola. Nicméně na rozdíl od naší země se tu volně potulují koně, ovce, kozy, roste šafrán a můžete prozkoumávat a objevovat místa, kde jste jedni z prvních cizinců v historii.

Cílem Albánské výzvy kromě zážitků dobrovolníků a turistů je ukázat Albánii jako zemi, kde je neuvěřitelně krásná a nezničená příroda, lidé dosud nezdegenerovaní západním materialismem, kterým více záleží na přátelských vztazích než na autě, a zemi, kde najdete svobodu aniž byste museli na druhý konec světa.

Albanian Challenge, z. s. není podporována z žádných dotací, grantů ani podobných projektů čerpajících finance z rozpočtů EU, ČR nebo Albánie. Chceme si udržet nezávislost na veřejném financování a tím být nezávislý projekt. Veškeré finance, které máme k dispozici, jsou od účastníků Albánské výzvy nebo od lidí, kteří se nás rozhodli dobrovolně podpořit.