Informace o Albánské výzvě 2019


Informace o „Albánské výzvě“ 2019

Albánská výzva tak jak jste byli zvyklí letos neprobíhá, zde jsou ale termíny soukromých akcí, kdy je pravděpodobné, že někoho z bývalých vedoucích v Albánii potkáte.

  • 29.června – 6.července 2019  Expedice na druhý břeh Komanu s Challengerem
  • 13.-20.července 2019   Challenger s tchýní a tchánem budou u Mariany
  • 27.července – 10.srpna 2019 Johny s Challengerem campují na Lumi e Plans a dělají expedice po okolí
  • 23. 6. – 14. 7. 2019 Všechny tváře Albánie – značení stezek, archeologie a workshopy na jihu Albánie (Nivica)

Program

Na přelomu června a července 2019 bude Challenger s některými bývalými účastníky zkoumat oblast na druhém břehu Komanu a hledat zapadlé vesničky nedotčené západní civilizací jako Curraj i Epërm před 10 lety.

Na přelomu července a srpna jede Johny s Challengerem zpět do Albánie. Base camp bude letos velice jednoduchý a bude na Lumi e Plans a chvíli asi taky v Qafa e Ndrockes (průsmyk do Dragobi). Cílem je udělat něco jako populární expediční turnusy. Zásobování řeší Challenger, takže jídla bude dost, expedice vede hlavně Johny, takže mačety sebou.

 

Podmínky účasti

Akce nejsou veřejné. Jsou pouze pro lidi, kteří už na Albánské výzvě byli, jejich známé a Challengerova tchána s tchyní.

Doprava

Na rozdíl od předchozích let Albánská výzva dopravu formálně nezaštiťuje na druhou stranu až to bude aktuální vytvoříme společnou sdílenou tabulku pro sdílení aut a vykomunikujeme s účastníky sdílení jejich aut, kterými jedou do Albánie, ostatně jako jsme to dělali každý rok s tím rozdílem, že příspěvky na cestu platí jednotliví účastníci rovnou účastníkům, kteří berou vlastní auta. Doporučená cena příspěvku na dopravu je 3000-4000 Kč/os. za obousměrnou cestu. Rádi pomůžeme se zajištěním mýt, dálničních známek, trajektu na Koman, parkování apod. S dopravou do Albánie máme bohaté zkušenosti. Veškerá pomoc s organizací Vaší cesty je bezplatná, platíte pouze příspěvek účastníkovi v jehož autě pojedete.

Kdo chce, může se dopravit po vlastní ose. Jen potřebujeme vědět, kdy zhruba dorazíte a z bezpečnostních důvodů by bylo fajn, abyste nám prozradili svou trasu a způsob dopravy.

Pojištění

Podmínkou účasti je uzavřené cestovní pojištění. Zejména si zkontrolujte, že kraje rizika spojená s horskou turistikou i mimo značené stezky ve výškách 0-2500 m nad mořem.