Financování


Financování Albánské výzvy

Hned v počátcích projektu Albánská výzva jsme se rozhodli, že nebudeme přijímat žádné dotace a vládní granty. Celý projekt financujeme jen z darů od soukromých osob (jednotlivců i firem) a z příspěvků našich dobrovolníků.

Díky financování bez účasti veřejných prostředků jsme nezávislí, nemusíme trávit čas vyplňováním formulářů a o to více se můžeme věnovat samotnému projektu. I bez jakýchkoliv veřejných subvencí jsme dokázali vyznačit a udržovat přes 100 km turistických stezek, opravit kostel, postavit most, uspořádat první česko-albánský festival nebo vydat příručku o historii a kultuře severoalbánských kmenů.

Každý náš dobrovolník si hradí své vlastní náklady (doprava do Albánie, strava, pronájem tábořiště atd.). Kromě toho částečně přispívá i na další náklady projektu, jako je stavba mostů, turistické značení nebo oprava kostela.

Nejvýznamnějším zdrojem financování jsou tedy prostředky vybrané od samotných dobrovolníků, příp. turistů, kteří využijí naše služby. Dalším zdrojem jsou dary těch, kterým je náš projekt sympatický. Za Vaše příspěvky předem děkujeme. Rádi Vám vystavíme potvrzení pro účely odpočtu z daně z příjmů (napište na vojtech.kaska@albanianchallenge.org).

Číslo účtu: 2200918851 / 2010

platby ze Slovenska: 2200918851 / 8330

platby z jiných zemí:

  • IBAN: CZ6220100000002000208134
  • BIC/SWIFT: FIOBCZPPXX
Nejvýznamnější podporovatelé
Cestovní kancelář Alpina
SALVO, spol. s r.o.
Michal Medek
„Ondik“
a řada dalších dárců a podporovatelů